GÖZDE ÖZKANLI
Merhabalar, öncelikle bizde her veli gibi birçok okul gezdik ve Bilge Baykuş Okullarına karar verdik. Bilge Baykuşu tercih etme sebeplerimiz sıcak bir aile ortamı, güler yüzlü ve ilgili öğretmenler oldu. Kararımızdan son derece memnunuz ve bu yıl tekrar oğlumuzu gönül rahatlığıyla gönderiyoruz ve tavsiye ediyoruz. Sevgi dolu bu güzel okulda biz velilerin içi rahat çocuklarımız mutlu. Bilge Baykuş ailesine sonsuz teşekkürler...
ESRA MOĞULKOÇ
Robotik dersi, piyano dersi gibi branş dersleri çocuklarımızın ilgi alanlarını keşfetmesi ve eğlenceli vakit geçirmesi için çok faydalı oluyor. Müdür Özge Hanım ve tüm öğretmenlerin sevgisi , Selma teyzesi ve onun güzel yemekleri sayesinde çocuğum kendisini evinde gibi hissediyor. Çocuğumla ilgili her dönemde yaşadığımız problemlerle ilgili Müdür Özge Hanım ve öğretmenimiz bize her zaman yol gösterdi ve sorunları (yemek yememe, tuvalet alışkanlığı, davranış problemleri vb.) daha kolay aşmamızı sağladı. Biliyorum ki çocuğumla ilgili ne yapmam gerektiğini bilmediğim her durumda bize yol gösterecek ve sıkıntıların üstesinden gelmemizi sağlayacak bir ekip Bilge Baykuş. Çocuğun duyguları, davranışları, eğitim durumu, okul programı ve içeriği ile ilgili öğretmeni ve Özge Hanımdan düzenli bilgi aldığımız için çocuğun durumunu rahatlıkla takip edebiliyoruz. İyi ki varsınız, Bilge Baykuş Okullarının ilkokul kısmını heyecanla bekliyoruz!!!!!!!!!!!
AYDAN CALAP
Oğlumuzun ilk eğitim deneyiminde gözümüz arkada kalmadan hem bizi hem onu mutlu ettiginiz için müdürümüze, öğretmenimize, aşçı teyzemize çoook teşekkür ediyoruz.
TUĞBA CANTEKİN
Sizi çok seviyorum çünkü oğlum size bayılıyor... Tüm hafta sonunu bugün okul kapalı diye tekrarlayarak geçiriyor ki bu da hafta sonları bile aklında olduğunuzu gösterir... Okul konusunda umarım hep böyle şanslı olur oğlum... Çok doğru bir seçimle başladık, devamında da aynı başarıyı yakalayabiliriz. Hatta bizim kuzular ilkokula başlayana kadar oraya da bir el atsanız tadından yenmez.. sizi tebrik ve takdir ediyorum. İyi ki varsınız da, aklımızda kalmadan çocuklarımızı size emanet edebiliyoruz. Öğretmenimiz Havva Hanıma da çook teşekkür ederim... Oğlum kendisine aşık... Ki bu konuda çok secicidir... ;) Emeğinize, yüreğinize sağlık...
Sevgiler, Saygılar, Şahika & Metehan YÜKSELEN Deniz'in Ailesi...
Sevgili Bilge Baykuş Ekibi, Bu sene okulunuzda 4. yılımız. Değirmendere' de oturuyoruz. Evimizin yakınlarında onlarca kreş varken, biz sizinle yaptığımız ilk görüşmeden sonra bize bu kadar uzakta olmanıza rağmen size güvendik ve çocuğumuzu emanet etmeye karar verdik. Geçtiğimiz 4 yılda ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gösterdiniz bize. Şimdi sizlere ne kadar müteşekkir olduğumuzu anlatmaya kelimeler yetersiz kalır. Eğitimde uyguladığınız yöntemler ve özel çabalarınız sayesinde bugün; İngilizce dil becerisi, el becerileri, bilişsel becerileri, empatisi, çevresine saygısı ve özgüveni yüksek ve en önemlisi mutlu bir DENİZ var. Sanat ve bilimle iç içe olabildikleri okul ortamı sayesinde merak eden, sorgulayan ve üreten bir çocuk olarak yetişiyor. Onu kendi çocuğunuz gibi sevip saydığınızı hissettirdiniz bize. Çocuğumuzu hayatın çetin koşullarına hazırlamaya çalıştığımız bu yaşlarında, kişiliğinin sağlam temellerle gelişmesi için gösterdiğimiz çabaların en önemli parçası oldunuz. ...TEŞEKKÜRLER...
Nilsu ULUÇAY
Bilge Baykuş’a mektup… Her annenin en büyük arayışlarından biri kreş/okul arayışıdır. Tabi ki benim de başıma geldi bu durum ve Bilge Baykuş ile 2013’te tanışma fırsatı bulduk :) Özge Hanım’ın okulu gezdirmesinden sonra dedim ki benim küçük kuzum burada çok mutlu olur. Dediğim gibi de oldu. Kuzucuklar mutlu ise anneler de mutlu. Bilge Baykuş ekibine Eda’nın mutlu bir çocuk olmasını sağladıkları için çok teşekkür ediyorum. Sıcak ortamlarında keyif dolu günler geçiriyor çocuklarımız. Sayenizde gözüm hiçbir zaman arkada kalmıyor :) İyi ki varsınız :)
Saygılarımızla Gamze & Erol Uzun
Canımızdan öte sevdiğimiz ve kolladığımız yavrumuzu siz değerli Bilge Baykuş Ailesine emanet etmemizin ne kadar doğru bir karar olduğunu her geçen gün daha iyi anlamaktayız. Eğitimin yalnızca kitaplardan ibaret olmadığını ve sosyalleşmenin de katkılarını oğlumuz Ege'de her gün görmekteyiz. Oğlumuz sizin yanınızda iken hiç endişe duymadık. Oğlumuz hiç bir gün yüzü asık gelmedi. Gelmediği gibi de eve sürprizlerle gelmesi ve onları bize sunması, oradaki enerjiyi eve getirmesi bize de güç verdi. Ailemizin bir parçası olan kreşimizi her yerde ve her zaman gurur ve sevgiyle anıyoruz. Gülümsemenin ve samimiyetin eksik olmadığı Bilge Baykuş Ailesine teşekkür ediyoruz.
Esra-Serdar Yücel
Öncelikle samimi ve pozitif yaklaşımıyla okulumuzun kurucusu Özge Hanım’ı tercih ettik. Sonrasında ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı anlamış olduk. Her daim anlayışlı, sabırlı ve iyi niyetli personeli sayesinde kuruma olan güvenimiz günden güne arttı. Evladımızı emin ellere emanet ediyor olmanın rahatlığını yaşıyoruz.
Dilek & Volkan SANDIKÇI ve kızımız İDİL
Son 3 yılda kızımız büyüdü, 5 yaşına girdi, seksek oynamayı, ağaç/ev/güneş/bulut çizmeyi, tohumların çimlenmesini, uğur böceklerinin uçmasını, mevsimlerin döngüsünü, 10’ar 10’ar saymasını, arkadaşları ile birlikte oynaması gerektiğini ve daha onlarcasını öğrendi. Tüm bunları sabırla, sevgiyle, müthiş bir özveri ile öğreten, ateşi çıktığında ilaçlarını ihmal etmeyen, kahvaltısını meyvesini yemeğini en az benim kadar takip eden bir okul ile, öğretmenleri ve ekibi ile başardık. Çok teşekkürler Bilge Baykuş, Özge Hn ve öğretmenlerimiz. Sizleri çok seviyoruz.
Hayrettin & Yeliz ŞAHİN
Çocuklarımızı güvenle bırakabileceğimiz, eğitim konusunda en üst seviyede eğitim veren, çocuklarımızın öz güveni konusunda büyük gelişim sağlayan, kendini en iyi şekilde ifade edebilen bireyler olarak yetiştiren Bilge Baykuş Okullarına çok teşekkür ederiz.
Berna YILMAZ
Merhaba, Ben Mert ve Sarp'ın annesiyim. Öncelikle okulumuzda çalışmakta olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bize karşı olan ilgileri ve güler yüzleri bir gün olsun eksilmedi. Bizim okula başlama sürecimiz aniden oldu. Dönemin ortasında beklenmedik sebeplerden dolayı planlanmadan gerçekleşti. Okula başladığımız ilk gün Özge Hanım'ın konuşmaları ve tavırları bize güven vermeseydi bu süreci başlatamazdık... Ama şu anda diyorum ki; keşke hiç beklemeseydik, daha önce başlasaydık. Benim çocuklarım bir çok şeyi bu okul sayesinde öğrendiler. Konuşmaları düzeldi, tuvalet alışkanlığı kazandılar, başka kişilere dertlerini anlatmayı öğrendiler, grup içinde hareket etmeyi öğrendiler, kendilerine güvenleri arttı. En önemlisi bir gün olsun çocuklarıma bu okulda zarar gelir mi veya istemedikleri şeyleri yapmak zorunda kalırlar mı diye düşünmedim. Çocuğunuzu başkasına emanet etmek çok zor. Bu konuda bize yardımcı olan, bizi rahatlatıp bizim ve çocuklarımızın sevgisini kazanan öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza tekrar teşekkür ederim. İYİ Kİ VARSINIZ!
Çocuğunun güvenle ve şefkatle en iyi şekilde yetiştiğini gören bir anne Selda AKGÜL
Sevgili Bilge Baykuş Ailesi, Çalışan bir anne olarak, 2,5 yaşında kaygı ve hüzünle size bıraktığım kızımı o gün bu gündür güven ve huzurla yolluyorum. Yaklaşık 4 yıllık birlikteliğimizde gördüm ki; kızım çocuk olmayı sizinle öğrendi ve çocukluğunu en güzel şekilde sizlerle doyasıya yaşadı. Toplumsal ve aile içi kuralları, milli duyguları, ilk çizgisini, hecesini, rakamını sizinle öğrendi. Şehir şehir ülkesini, yazarlarını, şairlerini, tüm ülke değerlerimizi, ATA'mızı sizinle tanıdı. Yokluğumda; hastalandığında, düştüğünde, sevincinde, hüzünlendiğinde, korktuğunda anne şefkatiyle açılan sizin göğsünüze dayadı başını güvenle. Ve şimdi ise hüzün ve mutluluk içindeyiz. Kızım sizin gibi bir ailede büyüdüğü için hem çok mutluyum hem de sizden ayrılacağımız için bir o kadar hüzünlüyüm. Kızım sizinle büyüdü ve sizin attığınız temelle, verdiğiniz inanılmaz eğitimle; bugün özgüvenli, kendini rahatlıkla ifade edebilen, çok alternatifli düşünebilen ve düşündüğünü çekinmeden söyleyebilen, sahip olduğu genel kültür ve bilgiyle sosyal ortamlarda kendini gösterebilen, milli değerlere sahip bir birey olarak yetişti. Bu donanımlı temel sayesinde aslında siz hep onun yanında olmuş olacaksınız. Ve bence siz, hem kültürel, hem bilgi donanımıyla hem de milli değerleriyle yetiştirdiğiniz bu çocuklarla Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğinde hep var olacaksınız. Ve biz böyle bir ailenin içinde olmaktan hem çok mutlu hem de çok gururluyuz. Teşekkürler Bilge Baykuş Ailesi, iyi ki varsınız.
Murat VARLI
Bir eğitimci olarak okul öncesi çocukların sosyal bir ortamda kendi yaşıtlarıyla birlikte gelişmelerinin onların gelecekti yaşantıları için önemli bir anahtar olduğuna inanıyorum, bunun için de İzmit'deki en doğru adresin Bilge Baykuş olduğunu düşünüyorum.
Sibel Özön Can Özön ve Kaan Özön'ün annesi
Bilge Baykuş 2012 Eylül’den beri ailemizin bir parçası... Büyük oğlumun 2 yıl sonunda mezun olduğu ve küçük oğlumun 3 yıldan beri eğitim gördüğü okulun misyonunda öncelik; özgüven ve mutluluk... Aile için bir telefon uzağında olan psikolojik destek tam gün çocuğun yanı başında. Sabah güvenle el sallayarak okula bıraktığım çocuğumu akşam aynı mutlu ifade ile alıyorum. Çocuklarım; Özge Hanımla olan fotoğraflarını buzdolabımızın üzerine astı. Bizim bir bakıcımız olmadı ama Selma Teyzemiz ile Tombul Osmanı (karnıbaharı) sevmeyi bu okulda öğrendik, küçük oğlum konuşmayı, Atatürk sevgisini, tuvalet eğitimini, şarkı söylemeyi, ’’jump’’ deyince zıplamayı 2,5 yaşında bu okulun güçlü kadrosundaki öğretmenlerinden öğrendi. Bugün büyük oğlumun sınıf öğretmeni ilkokul başarısını, yaşadığı mutlu geçmişine ve güçlü özgüvenine bağlıyor. Bilge Baykuş ve kadrosunun, çocuklarımın ve bizim hayatımızda çok büyük şans olduğuna inanıyor ve şiddetle tavsiye ediyorum...

Görüşlerinizi bizimle paylaşınız...

Yukarı ↑